Jak sázet na výsledek zápasu? SÁZKAŘSKÁ TERMINOLOGIE

Jak sázet na výsledek zápasu?

23.10.2023 11:45

Ačkoli sázkové kanceláře nabízejí několik desítek možných sázek na jednotlivé zápasy, tím nejsázenějším je a bude klasický výsledek zápasu, tedy tip na výhru domácích, remízu či vítězství hostů. Kdy se takové sázky vyplatí a kdy zase tolik ne? A proč se mnoho našich úspěšných servisů těmto sázkam často raději vyhýbá?

 

1 – X – 2 – 1X – X2 – 12

Výše uvedený zápis není žádnou matematickou rovnicí, nýbrž výpisem možností na výsledek zápasu. Sázkař má na výběr výhru domácích (1), remízu (X), výhru hostů (2), neprohru domácích (1X), neprohru hostů (X2) a sázku na to, že zápas neskončí remízou (12).

 

Neprohra týmu má výrazně nižší kurz oproti čistému zápasu.

Zdroj: chance.cz

 

Sázky na výsledek zápasu můžeme nejčastěji vidět na tiketech složených z fotbalových či hokejových utkání. Sázkaři, kteří nejsou o výhře daného celku přesvědčení a jistí ji remízou, musejí počítat s výrazným poklesem kurzu. Nejčastěji se tak stává ve fotbale, kde padá méně branek a šance na to, že utkání skončí nerozhodně, je daleko vyšší než například v házené.

 

Kdy se výsledek zápasu vyplatí?

Sázky na výsledek zápasu je třeba pokaždé zařadit do určitého kontextu. Hezkým příkladem může být play-off hokejové Ligy mistrů. V odvetných zápasech týmy několikrát hrály ještě chvíli před koncem nerozhodně, ale jelikož bylo jasné, že remíza jednomu z týmů k postupu nestačí, i za vyrovnaného zápasu odvolal brankáře. Právě na tyto aspekty je třeba před podáním sázky myslet.

„Desítka“ či sázka na neprohru domácích (platí to samozřejmě i u hostů) může v jistém smyslu nahrazovat sázku „výsledek do rozhodnutí“. Její výhodou oproti vítězství do rozhodnutí je to, že v případě remízy je tip vítězný, zatímco v případě sázky do rozhodnutí nastává prodloužení, ve kterém může váš tým prohrát. Je to ale samozřejmě vykoupeno nižším kurzem.

 

Změna kurzu je v tomto případě minimální.

Zdroj: chance.cz

 

Z hojně sázených sportů stojí za zmínku také basketbal, kde se v drtivé většině případů vyplatí eliminovat riziko remízy právě neprohrou či sázkou do rozhodnutí (ta je u sázkařů z důvodu vyššího kurzu běžnější). Ačkoli to není běžné, i remízy se v basketbalu stávají a bylo by mrzuté, kdyby právě tato událost pokazila váš jinak výherní tiket.

 

Hůř se hledá hodnota

Hlavní trh, jak také můžeme sázku na výsledek zápasu označit, je velmi populární u běžné sázkařské populace, která se sázením v první řadě baví a potají doufá v nějakou velkou trefu. Mnoho zkušených a úspěšných sázkařů ale ví, že na hlavním trhu bývá často velmi obtížné najít kladnou očekávanou hodnotu (platí především pro utkání populárních fotbalových soutěží), a tak se soustředí na tzv. vedlejší trhy jako např. na statistické sázky.

 

Související články

Sázka na vítěze zápasu do rozhodnutí

Sázka bez remízy

Dvojitá šance u Fortuny

Asijský handicap

BetBuilder

Sázka OVER / UNDER

Statistické sázky

 

Sdílet tento článek ve službě

avatar

O autorovi

Luboš Řepa

Další zajímavé články od stejného autora

NÁVODY

Jak na kontrolu tiketu u Sazky

12.11.2023 10:15 Tak trochu ve stínu ostatních velkých hráčů na poli kurzového sázení u nás zůstává společnost Sazka, konkrétně její divize kurzového sázení Sazkabet. A to i přes kvalitní služby, které nabízí. Mnohé z našich úspěšných servisů ale Sazkabet využívají, a proto si v dnešním článku ukážeme způsoby, jakými lze u této společnosti zkontrolovat svůj tiket.   Kontrola přes mobilní aplikaci Stejně jako u ostatních sázkových kanceláří i u Sazkabet platí, že…

SÁZKAŘSKÁ TERMINOLOGIE

Co znamená sázka under/over?

24.10.2023 18:00 Mezi nejpopulárnější trhy, na které mnozí z nás včetně našich úspěšných verifikovaných servisů sází, patří tzv. under/over (česky „pod/nad“) . Co přesně tento typ sázky znamená a na co všechno lze takto sázet?   Branky, body, gamy O co v tomto typu sázky jde, vám napoví překlad anglických slovíček „over“ a „under“. V podstatě se jedná o sázku na to, jestli něčeho (běžně gólů, bodů, gamů atd.) bude více nebo méně, než je vypsaná hranice. Ve…

NÁVODY

Kontrola tiketu u Fortuny. Jak na to?

24.10.2023 11:45 Sázková kancelář Fortuna se společně s Tipsportem řadí mezi největší sázkové kanceláře u nás. Není proto divu, že jde svým klientům naproti nejen co do šíře nabídky, ale také v pohodlnosti při kontrole tiketu. Jak tedy na to?   Kontrola přes mobilní aplikaci Mobilní aplikace Fortuna je k mání na nejpoužívanějších mobilních platformách Androidu a iOS a orientace v ní je velmi intuitivní. Po přihlášení naleznete na spodní liště tlačítko „Tikety“,…

SÁZKAŘSKÁ TERMINOLOGIE

Dvojitá šance u Fortuny. Co tato sázka znamená?

22.10.2023 08:50 Termín „dvojitá šance“ lze v prostředí českých sázkových kanceláří vnímat více způsoby. Tím prvním a známějším je sázka na neprohru vybraného celku. Dvojitá šance v tomto případě znamená, že sázkař vyhraje, i když zápas skončí remízou. V tomto článku se ale zaměříme na odlišný typ sázky.   Vysvětlení dvojité šance V sázkové kanceláři Fortuna se pod pojmem „dvojitá šance“ skrývá sázka, kdy tipér sází na to, že jeho tým vyhraje buď určitou část…

SÁZKAŘSKÁ TERMINOLOGIE

Co je to asijský handicap v kurzovém sázení?

15.10.2023 20:30 V tomto článku se zaměříme na další známý pojem, kterým je „asijský handicap“. Jde o celosvětově oblíbený typ sázky, který využívají také naše servisy. Víte co asijský handicap znamená a jak ho sázet?   Asijský handicap maže rozdíl mezi favoritem a outsiderem Asijský handicap (zkráceně též AH) sázkařům umožňuje vsadit na favorita duelu za vyšší kurz, než jaký nabízí klasická sázka na vítěze (1 – X – 2). Tímto způsobem bývá využíván nejčastěji.…

SportBreak - nejlepší profesionální sázkaři na jednom místě

Spojte se s jedničkami v oblasti sázkového poradenství! Na SportBreaku najdete komunitu těch nejlepších sázkařů z Česka i Slovenska. Nechte si poradit od skutečných profesionálů a začněte kurzovým sázením vydělávat. Stačí si vybrat z široké nabídky verifikovaných servisů a můžete začít.