ČT sport | Česká stálice sportovních kanálů NÁVODY

ČT sport | Česká stálice sportovních kanálů

24.01.2024 12:00

Když se řekne sportovní kanál, mnoha lidem nepochybně přijde na mysl právě ČT sport. Není se čemu divit. Funguje u nás již totiž od roku 2006 a byli jsme na něm svědky mnoha neskutečných momentů. Ačkoli se momentálně stahuje do pozadí, stále neodmyslitelně patří na naše obrazovky. V našem dnešním článku si ho představíme trochu blíže a řekneme vám, jak ho naladit.  

 

Jak naladit ČT sport?

Jelikož je ČT sport součástí televizního portfolia České televize, můžete si jej naladit na jakékoliv televizi prostřednictvím vašeho set-top-boxu. Je také běžnou součástí balíčků od poskytovatelů internetových nebo satelitních televizí. Ve své nabídce ho aktuálně mají úplně všichni. K dispozici ho máte také prostřednictvím oficiální aplikace nebo v rámci iVysílání na ČT.

 

ČT sport Plus

V roce 2022 spustila Česká televize platformu ČT sport Plus, kde je situace trochu jiná. Tento program byl spuštěn proto, aby bylo možné vysílat dvě souběžně hraná utkání a divák si tak mohl vybrat přesně to, co chce.

ČT sport Plus je možné naladit prostřednictvím červeného tlačítka na HbbTV. V tomto případě je nutné, aby televize umožňovala internetové i televizní vysílání. U chytrých televizí je pak možné ČT sport Plus naladit pomocí zeleného tlačítka. Najít ho samozřejmě můžete také v aplikaci nebo prostřednictvím webových stránek České televize.

 

Kolik stojí ČT sport?

Na rozdíl od ostatních sportovních kanálů nelze u ČT sport jednoznačně říct, jaká je jeho cena. Je totiž provozován veřejnoprávní televizí a za běžného provozu tak jediné, co musíte zaplatit, jsou koncesionářské poplatky, které v roce 2024 činí 135 Kč měsíčně na domácnost.

Trochu jinak to samozřejmě je v případě, že si ČT sport pouštíte prostřednictvím některého z poskytovatelů IPTV či satelitní televize. Zde záleží cena na konkrétním balíčku. Pro sledování ČT sport obvykle stačí pořízení pouze toho nejzákladnějšího. Cena takovýchto balíčků pak začíná někde na 149 Kč / měsíčně.

 

Co můžu na ČT sport sledovat?

Pozorným divákům určitě neuniklo, že sportovní nabídka ČT sport pořádně zchudla. To je bohužel fakt, se kterým je potřeba počítat. Kvůli vysokým nákladům tak velké množství vysílacích práv přešlo na jiné kanály.

Přesto se však můžete těšit na poměrně slušnou dávku sportů, a to především z mezinárodní úrovně. Najít na ČT sport můžete například:

  • Tenis – Turnaje v rámci České republiky
  • Fotbal – Vybraná utkání Evropské ligy či Konferenční ligy, FNL, MS, EURO
  • Hokej – Vybraná utkání Extraligy, MS, MS do 20 let, olympiáda
  • Atletika – ME, MS, olympiáda
  • Volejbal – ME, MS, olympiáda
  • Basketbal – ME, MS, olympiáda
  • Házená – ME, MS, olympiáda

ČT sport také nadále vysílá například události motosportu, golfové soutěže a další zajímavé sportovní akce. Především zde ale vždy najdete přenosy či záznamy ze sportovních událostí v rámci Česka. Často také velmi malé sportovní eventy z venkova i měst, ke kterým se televizní divák jinak běžně nedostane.

 

ČT sport je ideální pro fanouška českého sportu

I když v posledních letech zažila ČT sport odliv velkého množství top soutěží, stále má rozhodně co nabídnout. Především milovník domácích sportovních událostí si opravdu přijde na své, protože žádná jiná stanice nenabízí tolik sportu z našich luhů a hájů jako právě ČT sport. Když k tomu přičtete fakt, že jej naladíte prakticky na kterékoliv televizi a v případě balíčků od různých poskytovatelů je součástí těch nejlevnějších, dostanete opravdu výborný sportovní kanál.

 

Sdílet tento článek ve službě

avatar

O autorovi

David Řezníček

Sportovní nadšenec a vášnivý sázkař. Profesionálně se věnuje psaní článků pro weby ze sázkařského a casino prostředí.

Další zajímavé články od stejného autora

NÁVODY

Chance přihlášení

15.02.2024 12:00 Pro hru prakticky v jakékoliv sázkové kanceláři musíte mít založený účet. Právě do tohoto účtu se poté přihlásíte a prostřednictvím něj podáváte sázky na své favority. V rámci našeho článku se zaměříme na přihlášení do sázkové kanceláře Chance, která je dceřinou společností Tipsportu a těší se také velmi podobné popularitě. Pojďme tedy na to.   Jak se přihlásit na Chanci z PC? Hodně hráčů využívá pro přihlašování do Chance účtu webové stránky na…

NÁVODY

Tipsport přihlášení

12.02.2024 12:00 Asi není třeba zkušeným sázkařům z naší komunity říkat, že bez přihlášení na stránky některé ze sázkových kanceláří jednoduše hrát nejde. Jestliže jste ale v této oblasti nováčkem, možná si říkáte, jak vlastně takové přihlášení vypadá. V našem článku se proto podíváme na postup pro přihlášení v jedné z největších sázkovek u nás – berounského Tipsportu.   Jak se přihlásit na Tipsport z PC? Prvním způsobem přihlašování k vašemu Tipsport účtu je…

PŘEKLADY ODBORNÝCH ČLÁNKŮ

EXKLUZIVNĚ: Sázení na outsidery: Proč na turnajích ATP Masters 1000 sázet na outsidera?

29.01.2024 12:00 Přinášíme vám exkluzivní překlad odborného článku z archivu edukativích článků dostupných na webu sázkové kanceláře pro profesionální sázkaře Pinnacle.   Ve svém prvním článku pro Pinnacle jsem v rámci mužského tenisu analyzoval výkonnost outsiderů srovnáním jejich výkonů na Grand Slamech s jinými ATP turnaji. Došel jsem k závěru, že sázení na outsidery byla katastrofa. Mohli jsme si všimnout, že předsudek vůči favoritovi – outsiderovi byl na…

NÁVODY

Arena Sport | Sportovní všehochuť

28.01.2024 12:00 Pro milovníky sportu není sportovních kanálů nikdy dost. V Česku máme to štěstí, že jich je poměrně velké množství a přibývají další. V rámci našeho článku se podíváme na Arena Sport, což je původem balkánská stanice, která se v roce 2015 dostala i na naše přijímače. Pojďte s námi zjistit, jak ji naladit, co na ni můžete sledovat a kolik stojí.   Jak naladit Arena Sport 1 a Arena Sport 2? Arena Sport momentálně nabízí dva kanály označené čísly 1…

NÁVODY

Fortuna TV

28.01.2024 12:00 Ten správný náboj u sázení přichází v momentě, kdy můžete vsazený zápas sledovat a tlačit svého favorita u obrazovky. I když ale nemáte vsazeno dokáží sportovní zápasy vyplnit dlouhou chvíli a rozproudit emoce. Fortuna TV vám přináší denně sportovních přenosů každý den. Stačí jen splnit jednoduché podmínky. Pojďte se s námi podívat, jaké že to jsou.     Trvalé konto a přihlášení jako samozřejmost Abyste mohli TV Fortuna sledovat, musíte mít u…

SportBreak - nejlepší profesionální sázkaři na jednom místě

Spojte se s jedničkami v oblasti sázkového poradenství! Na SportBreaku najdete komunitu těch nejlepších sázkařů z Česka i Slovenska. Nechte si poradit od skutečných profesionálů a začněte kurzovým sázením vydělávat. Stačí si vybrat z široké nabídky verifikovaných servisů a můžete začít.