Sázkařův bankroll management SÁZKAŘSKÁ TERMINOLOGIE

Sázkařův bankroll management

23.03.2023 19:00

Bankroll management (někdy také money management) je správa finančních prostředků vyhrazených k sázení. Nepředstavujte si to jako jedno všeobjímající pravidlo, ale jako soubor několika doporučení. Díky správně nastavenému bankroll managementu, a především jeho dodržováním, minimalizujete své ztráty a maximalizujete své zisky. Pamatujte ale na to, že ani precizní BM vás dlouhodobě neochrání před ztrátou, pokud nesázíte hodnotné kurzy.

 

Oddělte svůj sázkařský bankroll od osobních financí

Nejdůležitější rada pro všechny. Nikdy nemíchejte finance, které potřebujete na běžný život s těmi, za které máte v plánu sázet! Pokud si vsadíte dvakrát ročně za pětistovku nebo si každou sobotu sestavíte kombík za dvacku, tak to není potřeba řešit, ale všichni pravidelní sázkaři by se tím měli řídit. Výbornou metodou je např. založení separátního účtu nebo využívání elektronické peněženky (Skrill, Neteller,…).

Toto doporučení je tak univerzální, že může obsáhnout další sféry nakládání s kapitálem (podnikání, investování, hazard,…). Zkuste si v hlavě namodelovat situaci, kdy sázení = vaše firma, a přistupujte ke správě majetku stejně – úplně ho oddělte od soukromých financí.

 

Negamblete v casinu

Peníze na sázení jsou peníze na sázení. Nevyhazujte je do výherních automatů, nehrajte ruletu, skořápky a nic podobného! Uvědomte si, že ve všech hrách, které lze v casinu vyzkoušet, je výhoda na straně provozovatele. V kurzovém sázení ale můžete obrátit výhodu na svou stranu. Je škoda, když vydělané peníze riskujete na bednách. V delším časovém horizontu vás totiž stejně vždycky oškubou!

 

Pozor na tilt

Tilt je termín známý především z pokerového prostředí. Jde o emocionální a mentální frustraci ze hry, která se nevyvíjí podle hráčových představ a vede k agresivní bezmyšlenkovité hře. Takovou situaci často zažíváme i my sázkaři. Stačí, když nám nevyjde pár tiketů v řadě gólem v nastavení, chybou rozhodčího atd. Zkušenější z nás ví, že jde jen o varianci. I tak to s námi ale dokáže pěkně zamávat. Méně odolní sázkaři v takovou chvíli ztratí hlavu a snaží se rychle dohnat svou ztrátu nesmyslnými sázkami. Začnou zvyšovat vklady a sázet příležitosti, které by ve stavu příčetnosti nikdy nevsadili. Nejlepší řešení v takové chvíli je přitom prosté. Dát si pauzu! Klidně na den nebo dva. Ono nám nic neuteče!

 

Sázejte hodnotné SÓLO tipy

Kdyby existovala učebnice kurzového sázení, bylo by na první straně napsáno: „Chcete-li být v kurzovém sázení dlouhodobě ziskový, musíte sázet kurzy, které mají hodnotu.“ Této problematice jsme se už věnovali v návodu na sázení hodnotných kurzů. Dodejme k tomu ještě jednu poznámku: Téměř všichni ziskoví sázkaři sází tzv. SÓLO tipy. Chcete být úspěšný? Dělejte to stejně jako úspěšní! Sázení „akovek“ a „kombíků“ ke konzistentnímu profitu nepovede.

 

Stanovte si maximální sázku

V tomto bodě se budou rady sázkařů částečně rozcházet. Nikdo vám přesně neřekne, kolik procent vašeho bankrollu by měla činit maximální částka, resp. každý řekne něco jiného. Hodně záleží na tom, jestli sázíte tzv. flat sázky (všechny sázky se stejnou hodnotou), používáte jednotkový systém nebo nějakou jinou strategii, např. Kellyho kritérium. Podívejte se, jak s vklady pracují naše úspěšná poradenství.

Obecné doporučení zní, že maximální hodnota jedné sázky by měla být někde v rozmezí 1 % až 5 % celkového bankrollu. Částku lze samozřejmě zvyšovat/snižovat úměrně k velikosti bankrollu, např. pomocí proporcionální metody, kdy vsadíte podle aktuální výše vašeho banku. Ukažme si to na praktickém příkladu. Na sázkařském kontu vám svítí 10 000 Kč a sázíte mezi 1 % až 5 % celkové hodnoty. Příští tiket tedy podáte ve výši 100 Kč – 500 Kč. Díky této metodě nehrozí riziko bankrotu. Na druhou stranu je potřeba neustále přepočítávat, za kolik máte vsadit, což může být pěkně otravné.

Přijatelnější variantou může být postupný přechod na vyšší/nižší sázky. Například poté, co naboostujete konto o 10 %, tak úměrně zvýšíte sázku. V případě downswingu naopak sázku snížíte. Podobných příkladů bychom mohli jmenovat více. Důležité je stanovit si nějakou strategii a té se držet!

 

Sdílet tento článek ve službě

avatar

O autorovi

Lubomír Přibyl

Kurzové sázení není pro Luboše pouze koníček, ale životní styl. Sportovním analýzám a statistikám se věnuje přes deset let. V současnosti pracuje jako sportovní redaktor.

Další zajímavé články od stejného autora

OSOBNOSTI SPORTBREAKU

TOP 10 servisů v květnu 2023

01.06.2023 23:15 Kterým servisům se v uplynulém měsíci nejvíce dařilo? Dozvíte se z našeho přehledu. Žebříček nejúspěšnějších servisů jsme seřadili podle celkového zisku.    Nemá smysl malovat si věci na růžovo. Květen se nevyvedl tak, jak jsme si představovali. Jako příznačný ukazatel poslouží srovnání TOP 10 květen vs TOP 10 duben. Rozdíl v celkové získané částce nejlepší desítky je propastný. V dubnu se zastavila až na 939 815 Kč, ale v květnu se musíme…

PŘEKLADY ODBORNÝCH ČLÁNKŮ

EXKLUZIVNĚ: Šoky a zklamání: Jak překvapivé bylo mistrovství světa 2022?

29.05.2023 20:15 Přinášíme vám exkluzivní překlad odborného článku od sázkového analytika Josepha Buchdahla, který spravuje webové stránky www.football-data.co.uk, na kterém poskytuje historické výsledky, zápasové statistiky a údaje o kurzech. Je také autorem knih Fixed Odds Sports Betting: Statistical Forecasting & Risk Management (2003), How to Find a Black Cat in a Coal Cellar: The Truth about Sports Tipsters (2013) a Squares & Sharps, Suckers & Sharks: The…

MS V HOKEJI 2023

Už jste naskočili do našeho exkluzivního balíčku s tipy na MS v hokeji 2023? Máte nejvyšší čas! Celkový profit 16 275 Kč!

28.05.2023 23:45 Hokejový šampionát po roce opět klepe na dveře! Jeden ze sázkařských vrcholů roku odstartuje 12. května bratrskou bitvou Česka se Slovenskem a tým SportBreaku bude u toho. Přímo v dějišti turnaje. A co bychom to byli za sázkařskou platformu, kdybychom si pro vás při této příležitosti něco nepřipravili? Řeč je o speciálním balíčku zaměřeném na tento šampionát. Na průběžné statistiky balíčku se můžete podívat na konci článku.   Loňské MS nám…

MS V HOKEJI 2023

Program MS v hokeji 2023 – Zlato slaví Kanaďané. Bronz překvapivě pro Lotyše

28.05.2023 23:00 Český výběr vstoupí do turnaje v pátek odpoledne bratrským soubojem se Slováky. Hlavní prověrka před očekávaným čtvrtfinále pak Jalonenovi svěřence čeká v posledním utkání skupiny proti tradičnímu favoritovi Kanadě. Na kompletní rozpis šampionátu se podívejte v našem článku. Pokud jste tak ještě neučinili, stále máte jedinečnou možnost vstoupit do speciálního balíčku MS V HOKEJI 2023, který jsme si pro vás při příležitosti mistrovství světa…

TIPY A RADY

Statistické sázky jsou v kurzu

18.05.2023 19:30 Hledáte value v klasických sázkách na vítěze zápasu a příliš se vám nedaří? Zkuste se zaměřit na trochu obskurnější trhy, třeba statistické sázky. Ne náhodou se mnohé naše úspěšné servisy vydali právě touto cestou. Více o novém trendu v kurzovém sázení si povíme v článku.   Tipování není jen o sázkách na vítěze a počet gólů V posledních letech se nabídka sázkových kanceláří rozrostla o tzv. statistické sázky. Stále častěji tak vídáme…

SportBreak - nejlepší profesionální sázkaři na jednom místě

Spojte se s jedničkami v oblasti sázkového poradenství! Na SportBreaku najdete komunitu těch nejlepších sázkařů z Česka i Slovenska. Nechte si poradit od skutečných profesionálů a začněte kurzovým sázením vydělávat. Stačí si vybrat z široké nabídky verifikovaných servisů a můžete začít.