Rozhovor se servisem SÁZEJ S CUBOU OSOBNOSTI SPORTBREAKU

Rozhovor se servisem SÁZEJ S CUBOU

16.03.2023 21:30

Tímto článkem bychom rádi zahájili sérii rozhovorů se zajímavými osobnostmi naší komunity. Vykopáváme rozhovorem s jedním z našich nejúspěšnějších servisů. Vymysleli jsme si pár otázek na Míru s Vojtou z poradenství SÁZEJ S CUBOU a ti nám na vše ochotně odpověděli.

Pozn. redakce: nešlo o klasický rozhovor „face to face“ vedený otázku po otázce, ale otázky jsme klukům nachystali předem a oni na ně odpovídali.

 

 1) Ahoj kluci, po více než 700 tipech si váš servis drží YIELD přes 14 %, což je vzhledem k rozptylu sportů, kterým se věnujete, fenomenální. Zaměřuje se každý z vás na něco jiného nebo všechny své tikety dáváte dohromady společně?

Ahoj! Zdravíme všechny čtenáře a děkujeme za pozvání do rozhovoru. Výběr tipů pro naše klienty probíhá dvěma různými způsoby. Ten první je, že rovnou spolu vybíráme a analyzujeme danou příležitost a v případě, že jsme s tipem oba spokojeni, posíláme ho do našeho balíčku.

Druhý způsob spočívá v tom, že tip vybere pouze jeden z nás, ale před přidáním ho spolu pokaždé probíráme a klientům posíláme jen ty tipy, se kterými jsme spokojeni oba dva.

 2) Vyhodnocujete si nějak zpětně své sázky? Např. porovnáváním svých kurzů se závěrečnými kurzy, jestli jste se dokázali vždy trefit do „špatně“ vypsaného kurzu?

Vzhledem k tomu, že převážně sázíme na „menších“ trzích a momentálně máme poměrně početnou klientelu, kurzy postupem času dropují často. Pohyb kurzu po přidání sledujeme u každého tipu, a to především z důvodu, abychom viděli, jestli klienti stihli tip vsadit v daném kurzu. V případě rychlého dropu vždy píšeme klientům, do jaké hodnoty mají tip hrát. Naštěstí ale můžeme potvrdit, že drtivou většinu tipů stihnou odběratelé vsadit v zaslaném kurzu. 

Abychom se tedy vrátili k otázce, od které jsme trochu odbočili, pohyb kurzů samozřejmě sledujeme vždy, ale nepovažujeme to za potvrzení toho, že měl náš tip hodnotu. To, že kurz klesne, ještě nutně nemusí znamenat, že se jedná o kvalitní tip.

 3) Porovnáváte si kurzy, které sázíte u českých sázkových kanceláří s kurzy, které jsou vypsány u profesionálních společností, např. u Pinnacle nebo asijských sázkovek?

Většinou ano. Při výběru každého tipu samozřejmě vybíráme nejvyšší kurz ze všech u nás dostupných kanceláří a pro porovnání koukáme i po nabídce v zahraničí.

 4) Drtivá většina sázkařů si neuvědomuje, že podstata úspěchu v kurzovém sázení spočívá v sázení hodnotných kurzů (value betting). Snažíte se v tomto ohledu sami nějak vzdělávat?

Samozřejmě! I pro nás, když jsme před pár lety začínali, byl value betting cizí pojem. Až po 2 – 3 letech jsme začali přicházet na to, jak vlastně kurzové sázení funguje. Value betting je ve finále jednoduchá matematika, ale hledání těch skutečně hodnotných kurzů je daleko složitější, než si asi většina sázkařů myslí, a v tomto ohledu se snažíme neustále zlepšovat.

 5) Inspirujete se někdy tipy a analýzami ostatních sázkařů nebo jsou všechny vaše tipy z vlastní hlavy?

Veškeré tipy, které posíláme našim klientům, jsou primárně z naší hlavy. Několik sázkařů a analýz ale sledujeme a používáme je jako zdroje informací. Pokud například nějaký sázkař najde chybně vypsaný kurz a my si toho díky němu všimneme, rádi se tipem inspirujeme. Často tomu tak bývá u statistických sázek na fotbal a tenis, kde jsou bookmakeři ve vypisování kurzů nepřesní.

 6) Berete sázení jako koníček nebo je to ve vašem případě hlavní zdroj vašich příjmů? Prozradíte nám případně, čím se živíte?

Dříve jsme sázení brali jenom jako zábavu. Sport nám byl totiž oběma vždy velmi blízký (aktivně i pasivně). Postupem času se ta zábava vyvinula ve velmi slušný přivýdělek a momentálně je to náš hlavní zdroj příjmů. Oba jsme ale stále studenti vysoké školy.

 7) Ve svém medailonku uvádíte, že se často dostanete k informacím, které sázkové kanceláře nevědí a máte tak nad bookmakery obrovskou výhodu. Co si pod tím můžeme představit?

Týká se to především florbalu, na který se specializujeme. Bookmakeři obecně tyto méně rozšířené sporty vypisují dost povrchně (pouze podle dostupných statistik, vzájemných zápasů apod.). A jelikož my se ve florbalovém prostředí aktivně pohybujeme, máme informace o sestavách týmů, absencích klíčových hráčů apod., a tyto informace následně zužitkováváme při výběru tipů.

 8) Na jakých trzích cítíte svou největší edge (výhodu) a proč?

Jak jsme zmínili již v předchozí otázce, tak je to právě florbal, kterému se věnujeme nejvíce a nacházíme zde nejhodnotnější kurzy jak v předzápasových, tak i v live sázkách.

9) Jakým trhům se naopak vyhýbáte, protože víte, že na nich nemáte šanci bookmakery porážet?

Obecně se samozřejmě vyhýbáme sportům, kterým se dostatečně nevěnujeme, ať už je to z důvodu, že nám daný sport nic moc neříká, nebo z důvodu, že na jeho sledování nemáme tolik času. Kromě toho se většinou vyhýbáme největším trhům, jako jsou výsledky fotbalových zápasů, u kterých zastáváme názor, že bookmakeři tyto kurzy vypisují velmi přesně a porážet je na takto velkých trzích dlouhodobě, je téměř nereálné.

 

SÁZEJ S CUBOU

Kluci ze SÁZEJ S CUBOU se pyšní skvělými výsledky

 10) Setkáváte se s limity od bookmakerů, jak to u úspěšných sázkařů bývá? Můžete případně uvést nějaký konkrétní příklad?

Bohužel ano. Limity se nějakým způsobem dotknou každého úspěšného sázkaře. Na českém trhu navíc sázkových kanceláří není mnoho, a proto jsou pro nás limity velmi omezující. Kdybychom měli uvést příklad, tak například sázkovka Betano, která je na českém trhu poměrně krátkou dobu a čekalo se od ní hodně, je limitováním účtu docela proslulá. Nám po necelém měsíci sázení snížila maximální možnou sázku na 20 – 100 Kč, což prakticky znamená, že už si na tom účtu nevsadíme. 

Ostatní kanceláře jako např. Tipsport jsou naštěstí v limitování daleko mírnější. Zde pouze musíme počítat s tím, že každý trochu vyšší vklad nám před schválením kontroluje bookmaker a například u live sázek musíme vklad rozložit do více sázek.

 11) Při pohledu do vaší historie najdeme kromě obligátního fotbalu, hokeje a biatlonu také mnoho sázek na florbalovou Superligu, máte k tomuto sportu blízko?

Je to tak. O florbale už jsme se zmínili v předchozích otázkách. Kromě české Superligy se zajímáme o zahraniční soutěže (švédská a finská liga) a rádi sázíme i mezinárodní turnaje, kterých ale nebývá moc. Nejvíce se ale věnujeme české lize, kterou jakožto aktivní florbalisti neustále sledujeme.

 12) Všímáte si, že na podobně obskurních a méně sázených trzích, jakým např. florbal je, máte proti bookmakerům větší výhodu?

Samozřejmě. Jedná se o sport, kterému rozumíme nejvíce a díky tomu, že tento trh je (zatím) sázkařsky dost opomíjený, máme proti bookmakerům obrovskou výhodu.

 13) Hodně se také věnujete statistickým sázkám (pozn. redakce: tipy na počet střel, držení míče, počet es apod.), které stoupají na popularitě i u ostatních sázkařů. Je to tím, že bookmakeři zatím stále nedokážou vypisovat přesnější kurzy?

Statistické sázky na fotbal a tenis jsou poslední dobou velmi oblíbené, a tak jsme do těchto vod přirozeně vydali i my, jelikož tenis i fotbal taktéž patří k naším oblíbeným sportům. Je nejspíše otázka času, kdy se bookmakeři v tomto ohledu zlepší a pravidelně nacházet hodnoty v těchto sázkách bude daleko těžší. Momentálně ale souhlasíme s tím, že bookmakeři jsou na těchto trzích dost nepřesní.

 14) Kolik času denně strávíte sledováním sportovních přenosů, popř. zápasových statistik? Vzhledem k vašemu ropztylu vám to asi zabere mnoho času.

Je složité odhadnout nějaký průměr, ale jelikož jsme oba sportovně založení, nedělá nám problém sledovat sportovní přenosy téměř celý den. Průměr ale odhadujeme na cca 4 hodiny denně.

 15) Zažili jste situaci před rokem 2017, kdy na českém trhu mohli volně působit také zahraniční bookmakeři? Myslíte, že by se vám s příchodem zahraničních sázkovek na český trh otevřely nové možnosti sázení?

Jelikož jsme oba se sázením začali kolem let 2017, 2018, tuto situace jsme, bohužel, nezažili. Ovšem příchod zahraničních sázkovek na český trh by byla obrovská změna, která by přinesla nové možnosti. To je bez debat.

 16) Úspěšní sázkaři se často na sázení dívají jako na určitý způsob investování a zhodnocování svého kapitálu a mají blízko k tradičnějším způsobům investováni. Jak to máte vy? Snažíte se zhodnocovat své vydělané peníze dál, např. investováním na kapitálových trzích nebo vás to míjí?

V dnešní době je nejen sázení, ale i různé druhy investic, kryptoměn apod. velmi rozšířené. Dost lidí se věnuje tak nějak všemu dohromady. My se jiným způsobům investování ale zatím vyhýbáme a věnujeme se pouze tomu, co umíme nejlépe – a to je kurzové sázení!

 

Míro, Vojto, díky moc za váš čas a přejeme, ať vám to v budoucnu šlape minimálně tak dobře jako doteď! Děláte nám a našim sázkařům radost.

 

Sdílet tento článek ve službě

avatar

O autorovi

Lubomír Přibyl

Kurzové sázení není pro Luboše pouze koníček, ale životní styl. Sportovním analýzám a statistikám se věnuje přes deset let. V současnosti pracuje jako sportovní redaktor.

Další zajímavé články od stejného autora

OSOBNOSTI SPORTBREAKU

Velká posila do řad našich servisů – Jurčis Belčis

13.02.2024 10:00 Po Dexterovi, kterého se nám podařilo přivést na SportBreak v loňském roce, posílilo naše řady další velké jméno sázkařské scény – slovenský odborník na stolní tenis Jurčis Belčis. Tipér, kterého mnozí z nás znají díky jeho analýzám na Tipsportu, nově bude působit pouze u nás! My ho považujeme za jednoho z největších odborníků, jakého na československé scéně najdete. Výjimečný je nejen svou expertízou (zaměření převážně na stolní tenis), ale…

OSOBNOSTI SPORTBREAKU

TOP 10 servisů v lednu 2024

08.02.2024 19:30 Kterým servisům se v uplynulém měsíci nejvíce dařilo? Dozvíte se z našeho přehledu. Žebříček nejúspěšnějších servisů jsme seřadili podle celkového zisku.    Máme za sebou první měsíc roku 2024, tak je na čase zrekapitulovat si, jak naše servisy do nového roku vykročily. A ohlédnutí to bude více než pozitivní. Leden totiž nejlepší desítka zakončila s profitem 804 160 Kč! To je oproti prosinci nárůst o téměř 320 tisíc. Další pozitivní zprávou je…

NÁVODY

Surebet kalkulačka

28.01.2024 15:30 Pokud máte ve svém sázkařském arzenálu surebetting (arbitrážní sázení), neobejdete se bez kalkulačky. Díky revolučnímu nástroji SportBeet máte ty nejlepší surebety k dispozici každý den. Pojďme si v tomto článku ukázat, jak surebet kalkulačku používat a jak s její pomocí vytěžit maximum.   Jakou surebet kalkulačku používat? Webových stránek s potřebnými kalkulačkami najdete spoustu, a to i v českém jazyce. Jednoduchou kalkulačku si lze…

NÁVODY

TV Tipsport

28.01.2024 12:00 Jste sportovní fanatik a nenecháte si ujít žádné důležité utkání? Milujete sledování sportovních událostí jakéhokoli druhu? A znáte TV Tipsport? Díky jednomu účtu máte přístup ke stovkám živých přenosů denně. A to vše v podstatě zadarmo. Jak na to?   Ke sledování potřebujete trvalé konto Jediné, co je ke sledování live streamů na TV Tipsport potřeba, je sázkařský účet. Po založení konta vám budou přenosy zpřístupněné po dobu prvních 7 dnů. Během…

NÁVODY

Tipsport Pyramida

24.01.2024 12:00 Jednou z populárních soutěží, které se můžete účastnit v sázkových kancelářích Tipsport a Chance, je Pyramida. Hrát ji můžete online i na pobočkách. Podmínkou zařazení tiketu do soutěže je minimální sázka 50 Kč. Na sázkaře, který vystoupá až na vrchol, čeká pohádkových 15 milionů Kč! V celé historii soutěže se to zatím podařilo jedinému šťastlivci.   O Pyramidě Každá Pyramida je složená z 10 kol, jejichž podmínkou je trefit požadovaný kurz,…

SportBreak - nejlepší profesionální sázkaři na jednom místě

Spojte se s jedničkami v oblasti sázkového poradenství! Na SportBreaku najdete komunitu těch nejlepších sázkařů z Česka i Slovenska. Nechte si poradit od skutečných profesionálů a začněte kurzovým sázením vydělávat. Stačí si vybrat z široké nabídky verifikovaných servisů a můžete začít.